Niepewny dom

Tutaj można wpisywać nowe tematy poruszające problemy rynku nieruchomości nie sklasyfikowane w innych działach forum
lunaplena
Posty: 7
Rejestracja: 17 kwie 2008, 16:44

Post autor: lunaplena » 18 kwie 2008, 15:41

Nie wiem jak mam rozwiązać problem, który mnie nurtuje.chcemy z mężem wziąć kredyt na budowę domu,jednak moj mąż jest nie do końca słowny i konkretny.Boję się,że wyjedzie z kraju i zostawi mnie samą ze spłatą kredytu.Czy ktoś z państwa wie jak ta sprawa dokładniej wygląda,proszę o odpowiedź.

MGR
Posty: 212
Rejestracja: 28 sie 2007, 18:32

Post autor: MGR » 18 kwie 2008, 17:29

Jeśli Pani ma takie obawy w stosunku do męża, to w ogóle się dziwię, że chce Pani budować z nim dom i to na dodatek kredytowany.

lunaplena
Posty: 7
Rejestracja: 17 kwie 2008, 16:44

Post autor: lunaplena » 22 kwie 2008, 14:25

Dziękuje za radę,ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie.Interesuje mnie jak wygląda kwestia tego kredytu ze strony prawnej.

mnich
Posty: 160
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:46

Post autor: mnich » 22 kwie 2008, 14:57

Szanowna Pani
Kredyt wzięty przez małżonków w trakcie trwania małżeństwa jest wzięty na zasadzie odpowiedzialności solidarnej , a więc obydwoje państwo jesteście odpowiedzialni za spłatę tego kredytu , a także za prawidłowy przebieg inwestycji jaką jest budowa domu z kredytu zaciągniętego w banku , dla banku , nie bęzdie miał istotnego znaczenia fakt ,że pani nieodpowiedzialny małżonek pojedzie w siną dal, gdyż za zobowiązania powstałe w trakcie trwania małżeństwa odpowiedzialni są obydwoje małżonkowie. Pani problem można rozwiązać korzystnie dla tylko dla pani , ale jset to sprwa skomplokowan i wymaga skrupulatnej analzy.

lunaplena
Posty: 7
Rejestracja: 17 kwie 2008, 16:44

Post autor: lunaplena » 22 kwie 2008, 15:15

Wiem, że moja sprawa jest beznadziejna jednak takie jest życie.kredyt na budowę domu moze wziąć tylko mąż, przedstawiając swoje dochody(dodam,że pracujemy za granicą)Mimo tego,że wszystkie sprawy dotyczące kredytu będą widniały na jego nazwisku , nie zwalnia to mnie to uchylania się od spłaty kredytu, czy dobrze zrozumiałam?

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 23 kwie 2008, 10:04

Jeśli kredyt będzie wzięty przez męża to on będzie z niego odpowiedzialny. Jeśli jednak z jakichś powodów kredytu nie spłaci to bank i tak będzie dążył do przejęcia i zlicytowania nieruchomości, bo zapewne będzie ustanowiona hipoteka na nieruchomości zakupionej na kredyt.

lunaplena
Posty: 7
Rejestracja: 17 kwie 2008, 16:44

Post autor: lunaplena » 23 kwie 2008, 15:18

Bardzo dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ