Egzamin poprawkowy 08.05.08

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Jujum
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2008, 18:01

Post autor: Jujum » 09 maja 2008, 18:21

Podchodziłam 3 raz i udało się!!!!!!!!!! Tak szczerze to pierwszy raz byłam naprawdę przygotowana do ustnego a i tak zrzerał mnie strach tworząc z mojego mózgu mało przydatna papkę - przynajmniej ja tak sądziłam- jak się okazało zupełnie błędnie.
A oto pytania:
1. Umowa najmu lokalu użytkowego gdzie najemca jest osoba prawna ( dokumenty zapisy).
2.Umowa najmu lokalu użytkowego gdzie najemca jest os.fizyczna ( dokumenty zapisy).
3.Najem okzajonalny.
4. POdać conamniej dwa powody kiedy wynajmujący może wypowiedzieć umowę najmu lokalu mieszkalnego w świetle przepisów ustawy o ochronie lokatorów...
5. Co to sa księgi wieczyste i owmówić kw. dla samodzielnego lokalu mieszkalnego.
6. Czy samodzielny lokal mieszkalny może być kupiony przez cudzoziemca który: jest amerykaninem; szwajcarem; nigeryjczykiem ożenionym z polką a nieruchomośc jest w Swinoujściu9podać podst. zwolnienia bądź nie od obowiązku ubiegania się o zezwolenie)
Chciałam dodać, żebardzo pomogło mi forum.
Dzięki

Majkaa
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2008, 11:57

Post autor: Majkaa » 15 maja 2008, 13:13

Hej , i jak odpowiedzialas na pytanie 1 i 2 ?
Gratuluje serdecznie zdanego egzaminu !!

Majkaa
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2008, 11:57

Post autor: Majkaa » 16 maja 2008, 20:14

Chyba kolezanka juz tu nie zaglada ;) Czy moglby mi ktos pomoc i udzielic odpowiedzi na te pytania ?

Jujum
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2008, 18:01

Post autor: Jujum » 18 maja 2008, 21:59

fakt ostatnio nie wiele zaglądałam ale już nadrabiam:
1. Dokumenty wymaganane przy podpisaniu umowy najmu lokalu użytkowego to przede wszystkim odpis z KRS , NIP, dane osoby podpisującej umowę ( i.n. zameldowanie, dokument tożsamości). Umowę taką w imieniu osoby prawnej może podpisac wyłącznie osoba figurująca w KRS jako upoważniona do reprezentacji tj. prokurent bądź członek( członkowie) zarządu lub osoba z poza KRS ale wtedy upoważnienie od tej która figuruje. Oczywiście upoważnienie takie stanowi załacznik do umowy. Co do zapisów umowy to nie miałam szczególnyc zmian ponieważ umowa ta była konstruowana dla potrzeb takiego podmiotu. Natomiast z pewnością będą to zapisy dotyczące profilu działalności, terminów płatnosci, fakturowania, sposobu doręczania dokumentów, rachunków itp;
2. Dane osoby fizycznej z dowodu osobistego . Jednak os. fizyczna może wynająć lokal użytkowy wyłacznie na cele użytkowe tj na działalność gospodarczą więc powinna ta umowa zawierać dane z wpisu z ewidencji działalności gospodarczej , NIP. Jeżeli natomiast taka os. nie posiada jeszcze działalności , taka umowa powinna zawierać osaidczenie o zamiarze załaożenia takowej, o profilu działalności w przedmiotowej nieruchomości i zobowiązanie o dostarczeniu wynajmującemu dokumentów ( wpis do ewi. dz. gosp., NIP). W przypadku niespełnienia tego w danym terminie umowa staje sie nieważna. Osoby fizyczne mogą tworzyć równiez spółki .
To tyle pozdrawiam

15971
Posty: 25
Rejestracja: 08 gru 2006, 15:26

Post autor: 15971 » 27 maja 2008, 9:54

Serdecznie polecam program Pośrednik. Za 1 razem oblałem, potem kupiłem program i ZDA

ODPOWIEDZ