Niezbedne ustwy

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
denika
Posty: 19
Rejestracja: 19 mar 2006, 4:27

Post autor: denika » 27 lip 2006, 0:06

Siedzac nad kolejnymi ustawami, by tym razem pomyslnie zdac egzamin pisemny pomyslalam sobie, zeby zgromadzic w jednym miejscu wszystkie ustawy, jakich trzeba sie nauczyc do egzaminu pisemnego.
Jak wiemy ukladajacym pytania coraz dziwiniejsze i bardziej oddalone od tematu nieruchomosci ustawy przychodza do glowy wiec moze podzielicie sie swoja lista "ustaw niezbednych"?
Tak na szybko dla mnie to (kolejnosc przypadkowa):
1. Kodeks Cywilny
2. Konstytucja
3. Ustawa o gospodarce nieruchomosciami
4. Standardy zawodowe
5. Rozporzadenie MI w sprawiepostepowania z tytulu odpowiedzialnosci zawodowej rzeczoznawcow majatkowych, posrednikow w obrocie nieruchomosciami oraz zarzadcow nieruchomosci
6. Ustawa o ochronie gruntow rolnych i lesnych
7. Ustawa o scalaniu i wymianie gruntow
8. Ustawa o ochronie danych osobowych
9. Ustawa o nabywaniu nieruchomosci przez cudzoziemcow
10. Prawo spoldzielcze
11. Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
12. Ustawa o niektorych formach popierania budownictwa mieszkaniowego
13. Ustawa o ochronie praw lokatorow, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego
14. Prawo geodezyjne i kartograficzne
15. Ustawa o NBP
16. Ustawa o lasach
17. Rozporzadzenie MRRiB w sprawie ewidencji gruntow i budynkow
18. Ustawa o samorzadzie gminnym
19. Prawo budowlane

Dobra, na dzisiaj starczy :-)
Prosze o dopisywanie pelnych tytulow ustaw, zeby mozna bylo latwo je znalezc.

Pozdrawiam
Denika

iwona
Posty: 63
Rejestracja: 07 kwie 2006, 17:29

Post autor: iwona » 27 lip 2006, 8:47

Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych.
Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego.

Sergiusz
Posty: 20
Rejestracja: 25 lip 2006, 18:46

Post autor: Sergiusz » 27 lip 2006, 8:51

Witaj, sądzę,że znając wszystkie te ustawy które wymieniłaś nie powinno mieć się problemu ze zdaniem zarówno części pisemnej jak i ustnej, nie wiem jakie są teraz pytania na egzaminie pisemnym, czy różnią się dużo od pytań które możemy znaleźć rozwiązując testy na tej stronce?? Jeżeli tak to mam propozycję, jeżeli pamiętacie nowe pytania które nie pojawiły się tutaj w testach, a pojawiły się na Egzaminie Państwowym, żeby je wszytskie tutaj powymieniać. Ja też jestem teraz w trakcie przygotowań do Egzaminu Państwowego, wziąłem urlop z pracy, żeby się solidnie przygotować, czytam namiętnie ustawy.
Może macie jeszcze jakies dobre pomysły na co przede wszytskim zwrócić uwagę i jak się uczyć, żeby się niemile nie zaskoczyć.
Pozdrawiam Sergiusz

galined
Posty: 168
Rejestracja: 22 paź 2005, 21:41

Post autor: galined » 27 lip 2006, 13:25

Witajcie !
do listy Deniki trzeba dopisać jeszcze wiele pozycji , z tych które od razu mi się nasuneły są to:
1. Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
2. Rozporządzenie w sprawie prowadzenia ksiąg wieczystych i zbiorów dokumentów
3. Rozporządzenie w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej
4. Ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych
5. Kodeks Postępowania Cywilnego
6. Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy
7. Ustawa o zmianie ustawy KRiO i innych ustaw
8. Ustawa o przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych ....(GIIF)
9. Rozporzadzenia do wyżej wym. ustawy ustawy
10. Ustawa o listach zastawnych i bankach hipotecznych
11. KPA
12. Prawo o notariacie
13. Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

i jeszcze wiele innych ...wśród nich między innymi ustawy podatkowe...

ODPOWIEDZ