rozmowa kompetencyjna

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
galaxy
Posty: 28
Rejestracja: 14 lip 2008, 10:49

Post autor: galaxy » 14 lip 2008, 10:54

Witajcie kochani. Może mi ktoś wytłumaczyć bo nie bardzo dociera do mnie fakt tego dziwnego "tworu". Właśnie rozpoczęłam praktykę i pani prowadząca zaczęła nas straszyć że po ukończeniu praktyk zanim papierki pójdą do Wa-wy czeka nas rozmowa kompetencyjna. Powoływała się na rozporządzenie MI z 15 lutego 2008 - nic tam nie znalazłam w tej sprawie. To chyba jakaś bzdura żeby federacje miały uprawnienia do przeprowadzania takich rozmów bo i po co skoro nie muszę należeć do żadnej federacji a po drugie podstawa prawna????
Może oświecicie mnie ? Pozdrawiam wszystkich :)

galaxy
Posty: 28
Rejestracja: 14 lip 2008, 10:49

Post autor: galaxy » 14 lip 2008, 11:46

W dniu 27 lutego 2008 r., w Dzienniku Ustaw Nr 31,ukazało się rozporządzenie Ministra Infrastruktury : z dnia 15 lutego 2008 r. w sprawie nadawania uprawnień i licencji zawodowych (poz. 189)

galaxy
Posty: 28
Rejestracja: 14 lip 2008, 10:49

Post autor: galaxy » 14 lip 2008, 12:38

§ 13. 1. Po zakończeniu praktyki zawodowej prowadzący praktykę potwierdza w dzienniku praktyki zawodowej zrealizowanie jej programu, a organizator praktyki potwierdza spełnienie warunków jej odbycia poprzez złożenie podpisów.

2. W przypadku praktyk, o których mowa w § 5 i 6, organizator praktyki zawodowej, potwierdzając spełnienie warunków praktyki, sprawdza w obecności kandydata jego praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami albo zarządcy nieruchomości na podstawie sporządzonego opisu transakcji albo planu zarządzania nieruchomością. Z przeprowadzonej czynności organizator praktyki sporządza protokół, stanowiący integralną część dziennika praktyki.

Czyli federacje pod nazwą "rozmowy kompetencyjnej" będą nas weryfikowały. Ciekawe po co , życie nas zweryfikuje. Strasznie musi ich boleć że tak się furteczka otworzyła.

galaxy
Posty: 28
Rejestracja: 14 lip 2008, 10:49

Post autor: galaxy » 14 lip 2008, 15:30

ja tam jestem spokojna, na praktyki mam zamiar chodzić uczciwie, symulację piszę sama a rozmowa ma dotyczyć właśnie tej symulacji więc nie ma szansy na zaskoczenie :) Byłam tylko ciekawa podstawy prawnej ale jużją wygrzebałam.

ODPOWIEDZ