Aktualizacja praktyk

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
hugo99
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2008, 15:12

Post autor: hugo99 » 05 kwie 2008, 15:19

Witam wszystkich Forumowiczów,

Czeka mnie w niedługiej przyszłości ponowne podejsćei do egzaminu, problem polega na tym, że praktyki odbyłem w 2005 roku, czyli stosunkowo dawno. I tutaj rodzi się pytanie w jaki sposób aktualizować operat. Transakcje sa już nierealne (rynek krakowski), przepisy uległy zmianie...Teoretycznie moge zmienić operaty czyli daty wykonania wizji, datę na którą sporządzono operat i wszystko inne co się z tym łączy. Ale jak w takim przypadku podejść do dziennika praktyk, w którym szczegółowo zanzaczone sa daty poszczególnych czynności?
Może ktoś miał/ma podobne rozterki?
Ministerstwo nie bardzo wie co robić w takim przypadku, powtarzają tylko, że praktyki są ważne i już. Nie chcę znaleźć się w sytuacji kiedy ktoś zarzuci mi, że operat juz jest nieaktualny i nawet nie dopuści mnie do części pisemnej, o ustnej nie wspominająć.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 05 kwie 2008, 22:29

Złóż dokumenty. Przejdź pierwszy etap. Zdaj egzamin pisemny. Podejdź do ustnego - jeśli na ustnym Komisja zażąda aktualizacji to wtedy będziesz aktualizował. Na razie tym się nie zajmuj. Panie z min. absolutnie mają rację. Powodzenia

magda_o
Posty: 14
Rejestracja: 27 kwie 2008, 20:14

Post autor: magda_o » 28 maja 2008, 11:20

Też mi się tak wydaje. Moi znajomi "weterani" :) nie aktualizują operatów. Ciebie obowiązuje rozporządzenie, które było aktualne w dniu, w którym rozpocząłeś praktyki. Gdyby było innaczej, z każdą zmianą rozporządzenia wszyscy musieliby poprawiać operaty. pzdr.

eli63
Posty: 17
Rejestracja: 21 lip 2008, 23:07

Post autor: eli63 » 22 lip 2008, 0:11

Nic nie zmieniaj. Przecież operaty muszą mieć odzwierciedlenie w zapisach w dzienniku praktyk. To jest zasada praw nabytych. Gwarantuję, że nikt się nie doczepi. Co najwyżej zapyta o to, co w metodologii w międzyczasie uległo zmianie.

ODPOWIEDZ