Testy na pośrednika w obrocie nieruchomościami

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Monika972
Posty: 33
Rejestracja: 29 lip 2006, 11:36

Post autor: Monika972 » 03 sie 2006, 12:41

Witam
masz racę że nie ma co się zagłębiac, jednak z tą kaucją to bardzo mnie interesuje zwłaszcza że mam w symulacji " najem okazjonalny"
Dlatego bardzo proszę wyprowadzic mnie z błędu lub potwierdzic że mam rację :))

co do testów

kupiłam sobie taki program komputerowy na którym mozna ćwiczyć, są pytania i pod spodem podstawa prawna, dobra rzecz, później wchodze na test tutaj, zazwyczaj mam od 85 % dobrych, dwa razy było 100% :)) no i oczywiście ustawy, ustawy, ustawy
Pozdrawiam

iwona
Posty: 63
Rejestracja: 07 kwie 2006, 17:29

Post autor: iwona » 03 sie 2006, 13:04

Moniko moje rozumowanie jest takie:

W dniu zwrotu kaucji czynsz wynosił 400 zł, a w dniu pobrania kaucji była to czterokrotność, czyli 4 razy 400 daje 1600. Jednakże ta opcja odpada, gdyż kaucja zwrócona nie może być niższa niż pobrana, ale tylko wtedy, gdy wynajmujacy nie zabierze z niej nic tytułem należności. Tutaj zabrał 200 zł, więc dla mnie poprawna odpowiedź to 2200 zł.

Monika972
Posty: 33
Rejestracja: 29 lip 2006, 11:36

Post autor: Monika972 » 03 sie 2006, 13:11

i dokładnie ja też tak myślę, czyli w testach jest bład, bo poprawna jest niby 1400zł.

sloneczkojasne
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2006, 15:13

Post autor: sloneczkojasne » 03 sie 2006, 13:23

dokładnie tak zgadzam się z przedmówczynią , kaucja zwracana nie może być mniejsza od pobranej, ale zasada ta nie dotyczy stosownego potrącenia, więc nawet jeżeli kwota czynszu się zmniejszyła to i tak zwrotowi podlega kwota 2.400 zł, natomiast zaległosci pozwalaja na potrącenie 200 zł, więc kaucja z potrąceniem zostanie zwrócona w wysokości 2.200 zł. Rzeczywiście jest tutaj pewna niedokładność literalna w brzmieni przepisu, ale w czytanych przeze mnie komentarzach, czy opiniach wszędzie występowało takie wytłumaczenie zwrotu kaucji i potrąceń.
Pozdrawiam.
P.S. Dziękuję wszystkim za cenne rady, ale jak dla mnie najlepszą metodą jest właśnie analiza pytań, nawet jezeli są one nieaktualne, czy błędne - pozwala to bowiem na wyłapanie szczegółów których nie pamiętam, czy nie wiem, nauke przez weryfikację.Oczywiscie nie chodzi tu o nauczenie się testu na pamięć bo to bez sensu, ale o wyłapanie z aktów prawnych, które znam ogólnie, tego co mogłoby mi sprawić kłopot lub budzić wątpliwości. Tym niemniej uważam za zacząć trzeba od czytania ustaw i innych aktów, a potem dopiero robic testy.
P.S.2 Moniko, czy to wielka tajemnica co to za program i gdzie go nabyłaś?

Monika972
Posty: 33
Rejestracja: 29 lip 2006, 11:36

Post autor: Monika972 » 03 sie 2006, 14:03

jasne że nie, kosztuje 200zł bez ustaw w wersji papierowej podaje dane do sprzedawcy

DANE SPRZEDAWCY: "ADMA" ul. Wawrzyniaka 31 60-503 POZNAń tel. (0-61) 840 07 11, (0-602) 574 289
To jest firma która zajmuje sie posrednictwem w obrocie nieruchomościami.
jakis czas temu mozna było wejsc na strone i wypróbowac ten test czy komus odpowiada czy nie, teraz nie moge znaleźć tego.
Niewiem czy moge wpisywac tutaj te dane co by mnie nikt o reklame nie posądził ?
a więc uroczyście oświadczam że nie jestem pracownikiem tej firmy, zakupiłam od nich testy i poprostu polecam:))

[ [i:dd9e7cc41c][b:dd9e7cc41c]Dodano[/b:dd9e7cc41c]: 03-08-06, 13:17[/i:dd9e7cc41c] ]
A jak działa test:
- jest zestaw pytań od 1-100 itd, wybiera sie który zestaw chcesz sobie przerobic i w jakiej wersji , nauka czy sprawdzenie wiedzy, jeśli nauka to pod pytaniami masz podstawe prawna i oczywiście na czerwono jest dobra odpowiedz. jesli sprawdzanie wiedzy to znów wybierasz sobie test i tak jak na tescie na tej stronie wybierasz poprawne odpowiedzi, jest oczywiście licznik czasu itd. po ukończeniu testu na dole pojawia sie info ile masz błędów i odsyła do pytań na które źle odpowiedziałas. mozna jeszcze zrobic wersje z podpowiedza czyli tak jak przy sprawdzaniu ale jesli zaznaczysz zle to wybija odp na czerwono jesli dobrze to zielono.
mam nadzieje ze napisałam zrozumiale.
a jeszcze w zestwaie sa dodatkowe pytania które pojawiaja sie na egzaminach a których nie ma stronach MTiB, oraz ustawy w wersji komp, i tu jest tez dobra rzecz bo wszystko co uległo ostatanio zmianie jest na czerwono napisane a te które juz sa nieaktualne są tez wypisane i skreślone, czyli można sprawdzic co zmieniło się oststanio w ustawach.

uffffffffffffff az sie spociłam :))

sloneczkojasne
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2006, 15:13

Post autor: sloneczkojasne » 03 sie 2006, 14:25

bardzo dziekuję za info, myślę, ze nie moze byc mowy tutaj o reklamie ukrytej;-)) co więcej nie zaszkodziłoby gdyby obecni na formum kandydaci wymienili się info i opinaimi nt różnych materiałów, czy publikacji, z których korzystali/korzystają. Ja np. zakupiłam dwie pozycje Vademecum posrednika (to chyba standard) i Posrednika na rynku nieruchomości Z. Brzezińskiego - w sumie prawie wszystko to co na kursie znalazłam i tutaj (nie wiem jakie materiały otrzymujecie na praktykach, bo ja akurat jestem zwolniona z ich odbycia).
W kazdym razie ja służę chętnym każdym mozliwym zaktualizowanym aktem prawnym (dobrodziejstwa systemu informacji prawnej BECKA).pzdr

Monika972
Posty: 33
Rejestracja: 29 lip 2006, 11:36

Post autor: Monika972 » 03 sie 2006, 14:32

ksiażek mam tyle że cały pokoj zawalony:)), chetnie korzystam tez z prawniczego systemu informatycznego Lexpolonica.

a tak z ciekawości kto jedzie we wrzesniu?

sloneczkojasne
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2006, 15:13

Post autor: sloneczkojasne » 03 sie 2006, 14:51

Cały pokój? no ja wsumie też ale to bardziej ze wzgledu na pozostałości ze studiów i obecnej pracy niz stricte ze względu na egzamin. Swoją drogą to twierdzę, ze niejednokrotnie dobry pośrednik przewyższa swoją wiedzą (oczywiście w tym zakresie tematycznym) prawnika. Ja b.czesto w pracy konsultuję się z moimi koleżankami/kolegami ,prawnikami z naprawde sporą wiedzą i doświadczeniem i oni tez często/ gęsto nie znają odpwiedzi na pytania pojawiające się w sferze nieruchomosci (że nie wspomne już o licznej rzeszy notariuszy, których poziom wiedzy pozostawia wiele do życzenia), dopiero siadamy, czytamy i zastanawiamy się nad możliwymi interpretacjami.
Ja mam nadzieję zdawać w październiku (jutro zawożę dopiero wniosek i dokumenty), ale zastanawiam się czy się nie wybrać na wrześniowy egzamin, zeby podpatrzeć jak to w ogóle wygląda. Ponieważ obecnie nie pracuję w branży, nie mam w sumie kontaktu ze zdającymi (poza netem)ani pośrednikami i nie bardzo sobie potrafię wyobrazic całe to postępowanie kwalifikacyjne w praktyce;-)))pzdr

Monika972
Posty: 33
Rejestracja: 29 lip 2006, 11:36

Post autor: Monika972 » 03 sie 2006, 15:00

jesli ktos twierdzi ze wie wszystko to znaczy ze nic nie wie:))

egzamin do przyjemnych nie należy, testy z tego co wiem to luzik, gorzej z ustnym, ponoc jak człowiek wchodzi to ma wrażenie ze komisja siedzi na wyższych krzesłach, a ty taka biedna sama na środku sali na takim malutkim krzesełku :))
hehe własnie sobie to wyobraziłam

[ [i:6567a76b63][b:6567a76b63]Dodano[/b:6567a76b63]: 08-08-06, 19:34[/i:6567a76b63] ]
Witam
chyba znów znalazłam błąd w testach na tej stronie :)
Pyt 610
Umowa zawarta za granicą o przeniesienie własności nieruchomości połozonej w Polsce powinna zostać zawarta w formie;

1)aktu notarialnego pod rygorem niewazności nawet jesli według prawa miejscowego wystarczy zwykła forma pisemna

2)w formie wymaganej przez miejscowe prawo

3)umowa jest nieskuteczna niezaleznie od formy

w testach dobrą odpowiedia jest odp 2 ???
ciekawe bo według mnie odp 1 jest prawidlowa

KC art 73

staniak
Posty: 142
Rejestracja: 24 wrz 2006, 0:36

Post autor: staniak » 26 wrz 2006, 23:30

[quote:6e46e00e25="Agi"]Witaj Szyna

Nie napisałam tego postu aby Cię obrazić, jeśli tak to odebrałeś to przepraszam. Chciałam jedynie uświadomić Tobie i innym osobom, że same testy nie wystarczają i że nie można im ślepo ufać... Sam się o tym przekonasz na ustnym.

W ramach przeprosin zaoferuję Ci pomoc w postaci aktów prawnych. Napisz na formu adres swojego maila i akty które potrzebujesz to Ci je pośle, OK?

A co do Twojego pytania to masz rację, gmina ma tylko 2 organy - radę i wójta, burmistrza lub prezydenta.

Pozdrawiam Agi[/quote:6e46e00e25]

szyna
Posty: 50
Rejestracja: 29 sty 2006, 16:19

Post autor: szyna » 27 wrz 2006, 8:59

[quote:62b5e14be1="staniak"][quote:62b5e14be1="Agi"]Witaj Szyna

Nie napisałam tego postu aby Cię obrazić, jeśli tak to odebrałeś to przepraszam. Chciałam jedynie uświadomić Tobie i innym osobom, że same testy nie wystarczają i że nie można im ślepo ufać... Sam się o tym przekonasz na ustnym.

W ramach przeprosin zaoferuję Ci pomoc w postaci aktów prawnych. Napisz na formu adres swojego maila i akty które potrzebujesz to Ci je pośle, OK?

A co do Twojego pytania to masz rację, gmina ma tylko 2 organy - radę i wójta, burmistrza lub prezydenta.

Pozdrawiam Agi[/quote:62b5e14be1][/quote:62b5e14be1]
Mogę tylko dodać, że jak się będzie potrafiło opisać własnymi słowami zagadnienia z testów to można zdać. Ja zdałem wszystko za pierwszym razem.

iwona
Posty: 63
Rejestracja: 07 kwie 2006, 17:29

Post autor: iwona » 27 wrz 2006, 10:17

Mam pytanie do szyny, czy na egzaminie ustnym komisja ma twój test i zadaje pytania pod kątem błedów, które popełniłeś na pisemnym ?

szyna
Posty: 50
Rejestracja: 29 sty 2006, 16:19

Post autor: szyna » 27 wrz 2006, 19:53

Raczej to by nie miało sensu. Jestem na 99% pewien, że mają tylko symulacje i pytania do niej. Pytania układają jeszcze przed egzaminem.

iwona
Posty: 63
Rejestracja: 07 kwie 2006, 17:29

Post autor: iwona » 27 wrz 2006, 22:08

Pytanie do szyny. Zadałam, to pytanie w związku z tym, co zostało napisane wcześniej, czyli

Mogę tylko dodać, że jak się będzie potrafiło opisać własnymi słowami zagadnienia z testów to można zdać. Ja zdałem wszystko za pierwszym razem.

Z tego wynika, że na ustnym rozmawia sie na temat pytan z testów, czy może ja źle rozumuję ?

ODPOWIEDZ