Egzamin 06-07.03.2008

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
ania444
Posty: 5
Rejestracja: 06 lis 2006, 16:31

Post autor: ania444 » 08 mar 2008, 10:17

Testy przygotowane na egzamin były naprawdę w bardzo dużej części zwIązane z pośrednictwem i Ustawą o Gospodarce Nieruchomościami i standarty zawodowe . Naprawdę można było go spokojnie zdać .
Ustny - trafiłam jeko pierwsza na egzamin pytania nawiązujące do symulacji ,
1/Co musi zrobić właściciel gruntu o pow. 0.5 ha aby go podzielić na działki o pow. 1000 m2 z wydzielonymi drogami i nie ma aktualnego plany zagospodarowania przaestrzennego .
2/jakie dokumenty są wymagane do sprzedaży SWPLM
3/jakie dokumenty są wymagane do założenia KW dla SWPLM
4/w jaki sposób można wyodrębnić samodzielny lokal w bydynku wielolokalowym należącym do jednego właściciela .
5/w jaki sposów zabezpieczyć klienta sprzedającego przy sprzedaży nieruchomości spółce akcyjnej
6/nie pamiętam
ALE ZDA

marii
Posty: 4
Rejestracja: 02 mar 2007, 23:50

Post autor: marii » 09 mar 2008, 12:58

ja też byłam ale nic z tego

karolhoang
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2008, 18:16

Post autor: karolhoang » 09 mar 2008, 18:19

Ja mialem nastepujace pytania:
1. Forma i treść umowy przedwstępnej.
2. Zalety i wady umowy z klauzulą wyłączności i typu otwartego.
3. Opisać co jest zawarte w zaświadczeniu od spółdzieli, wydawanym dla celów sprzedaży SWPDL.
4. Na co pośrednik powinien w szczególności zwrócić uwagę, gdy ma do czynienia z sprzedażą nieruchomości niezabudowanej? (chodziło o prawo pierwokupu na rzecz gminy)
5. Co pośrednik powinien zarzeć w ogłoszeniu reklamującym lokal użytkowy do wynajęcia?
6. Jakie postanowienia w umowie najmu lokalu użytkowego chronią interes Wynajmującego?

Nie byly to skomplikowane pytania a komisja bardzo mila, wiec udalo sie zdac;))) Pozdrawiam wszystkich

mati333333
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:56

Post autor: mati333333 » 11 mar 2008, 10:15

Witam! moje pytania: 1. Rękojmia wiary publicznej KW, 2. dokumenty potrzebne przy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu nabytego w drodze spadku 3. najważniejsze cechy umowy przedwstępnej i rodzaje 4. Kary jakie mozna nałozyć na pośrednika 5. Obligatoryjne elementy umowy pośrednictwa 6. nie pamiętam. Bardzo duzo sie uczyłem wiec nie miałem problemu z odpowiedziami. Egazmin zdany:)

Wilcza
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2008, 21:08

Post autor: Wilcza » 31 mar 2008, 21:35

Również zdałam w tym terminie :)
Treści pytań nie pamiętam kompletnie.... Było o licytacji komorniczej, administracji państwowej, spółdzielnie mieszkaniowe...

Właśnie szukam dla koleżanki, która zdaje w tym tygodniu konspektu pytań i odpowiedzi na ustny. Pamiętam, że coś takiego krążyło w dniu egzaminu. Może macie coś podobnego? Będę wdzięczna za pomoc :-)

Alek57
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2008, 14:33

Post autor: Alek57 » 29 lip 2008, 14:02

Zajmij się pracą pośrednika a nie reklamowaniem wątpliwej publikacji

Admin
Site Admin
Posty: 64
Rejestracja: 10 paź 2006, 20:32

Post autor: Admin » 30 lip 2008, 12:48

No cóż, chyba wszyscy forumowicze się zgodzą, iż użytkownik "jowitar" nie wnosi nic merytorycznego do forum i pora go zbanować. Co też zostanie uczynione.... Tym samym zapraszamy tego użytkownika do serwisów ogłoszeniowych typu Allegro i prosimy aby już nie spamował forum.

ODPOWIEDZ