Projekt uchwały Zarządu SM

Własnościowe i lokatorskie spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego - wszelkie problemy związane ze spółdzielczym prawem mieszkaniowym
Małgola
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2005, 10:02

Postautor: Małgola » 16 wrz 2005, 11:00

Będę bardzo wdzięczna za pomoc w naszym problemie. Otóż nasza SM proponuje nam wyodrębnienie własności. I właściwie wszystko jest przeprowadzone zgodnie z Ustawą o Sp.Mieszkaniowych. Otrzymaliśmy informację o tym, że projekt ustawy jest do wglądu w siedzibie spółdzielni. Poszłam, tam i okazuje się, że NAJPIERW MUSZę podpisać listę, do której spółdzielnia nie ma żadnego pisma przewodniego. Podobno chodzi o to, aby Sp. wiedziała, kto projekt ustawy przeczytał?? Jeśli listy nie podpiszę pracownicy spółdzielni nie przedstawią mi tego projektu. Czy rzeczywiście muszę podpisywać taką listę? Po drugie, zapytałam, czy dostanę kserokopię projektu, aby na spokojnie w domu móc ją przeczytać, zastanowić się i ewentualnie napisać wniosek dotyczący zmiany projektu uchwały. Niestety podobno zgodnie z Ustawą o Sp. M. uchwała jest TYLKO wyłożona do wglądu i spółdzielnia nie ma obowiązku (i nie chce) dać takiego dokumentu właścicielom lokali. Czy rzeczywiście tak jest i muszę czytać ten projekt siedząc biurze spółdzielni?

imported_W
Posty: 125
Rejestracja: 29 gru 2004, 12:58

Postautor: imported_W » 27 wrz 2005, 23:13

Spółdzielnie mieszkaniowe są jak państwo w państwie i trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania. Wynika z tego, iż wszystko jest przeprowadzone zgodnie z prawem jednak niekoniecznie z dobrymi obyczajami.


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Spółdzielcze prawo mieszkaniowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości