Zmiana przepisów dot. egz. na RM a praktyka w starym trybie

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Confusedv
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2015, 10:08

Post autor: Confusedv » 18 mar 2015, 10:17

Witajcie! Mam pytanie. Otóż, w roku 2011 skończyłem praktykę z wyceny nieruchomości, wykonałem 15 operatów szacunkowych i mam komplet podpisów w swoim dzienniku praktyk. I w zasadzie na tych podpisach poprzestałem. Nic więcej z tym nie robiłem. Dostałem propozycje pracy za granicą, wyjechałem i kompletnie nie interesowałem się swoimi projektami operatów. W chwili obecnej od około dwóch tygodni jestem w Polsce. Jako że pracuję niejako w "branży" chętnie uzupełniłbym swoje kwalifikacje o uprawnienia RM, ale zauważyłem, że zaszła w międzyczasie zmiana przepisów. I tu pojawia się moje pytanie: co mam robić, gdzie się udać, czy muszę od nowa robić praktykę, jakie papiery mam złożyc, aby podejść do egzaminu? I pytanie drugie: czy mając wydany już dziennik w 2010 roku mogę odbyć drugi raz praktykę i odebrać drugi dziennik (pytam, bo myślę, że półroczna praktyka to dobry sposób na odświeżenie wiadmości - a nigdzie mi się nie spieszy). Z góry dziękuję serdecznie za odpowiedź!

syllvia23
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2012, 19:49

Post autor: syllvia23 » 13 lis 2015, 11:14

hej Confusedv

z tego co wiem operaty i praktyki nie traca waznosci, mozesz normalnie podejsc do nowego egzaminu na nowych zasadach ze starymi operatami choc oczywiscie ze swiadomoscia zmiany przepisow i umiejetnosci ich wykazania, jesli w operatach odnosisz sie do czegos, co juz nie obowiazuje, np. standardy. Jesli i tak planujesz polroczna praktyke dla odswiezenia, to oczywiscie pojdziesz juz nowym trybem, nie sadze, aby poprzedni dziennik i poprzednie praktyki kolidowaly, aczkolwiek najlepiej pewnie dopytac w stowarzyszeniu. Rozporzadzenie ministra infrastruktury i rozwoju z dnia 11 marca 2014 r. w sprawie nadawania uprawnien zawodowych w zakresie szacowania nieruchomosci nie mowi nic o niemozliwosci posiadania dwoch dziennikow lub odbywania drugiej praktyki zawodowej.

pozdrowienia,
s.

ODPOWIEDZ