Strona 1 z 1

: 12 lis 2016, 11:43
autor: kiki89
Zastanawia mnie jedna kwestia na którą nie moge znaleźć odpowiedzi. Mianowicie czy moge skorzystać z programu MDM będąc głównym najemcą lokalu komunalnego?
W regulaminie programu znalazłam tylko wzmiankę mowiącą że : Jeśli jesteś współwłaścicielem budynku mieszkalnego, to nie możesz skorzystać z programu MdM.
To umowa między spółdzielnią mieszkaniową a lokatorem. Zgodnie z tą umową lokator może mieszkać w lokalu, który nie jest jego własnością, oraz może nim rozporządzać, czyli na przykład może sprzedać lub wynająć mieszkanie innej osobie. Lokator musi zapłacić za możliwość mieszkania w takim lokalu (wkład budowlany) oraz opłacać comiesięczne opłaty. Prawo do takiego lokalu jest dziedziczne, czyli np. można przekazać taki lokal w testamencie. Lokator może wykupić takie mieszkanie - wtedy lokal staje się jego własnością.

Zastanawiam się czy mozna powyższą definicję podpiąć jako mieszkanie komunalne.
Czy podpisanie umowy wynajmu z urzędem miasta nie pokrzyżuje planów kupna w przyszłości wlasnego mieszkania z MDM.

Dziękuje za odpowiedz. pozdrawiam

MDM a wynajem mieszkania komunalnego

: 23 mar 2017, 19:52
autor: zapart
Najemca to nie współwłaściciel, więc sprawa według mnie jest prosta - nie dyskwalifikuje to do skorzystania z programu MDM.

MDM a wynajem mieszkania komunalnego

: 01 lis 2017, 17:39
autor: stobejczyk
Myślę, że przyda Ci się wiedza zanim zaczniesz negocjować swoje warunki najmu. Możesz skorzystać z kursów [mod]. Na początek możesz zapisać się na bezpłatne szkolenie.