jak uniknąć 19% podatku

Podatek od spadków i darowizn oraz Kodeks cywilny - procedury postępowania przy spadkach. Znasz takie pojęcia: zachowek, zstępni, wstępni, pasierb - mogą się przydać...
ringa6
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2013, 17:58

Post autor: ringa6 » 17 sie 2013, 23:18

a ja mam pytanie - ojciec ma do zapłacenia 19% podadku od zbycia nieruchomości - chyba, że wyda te pieniądze na cele mieszkaniowe - czy w takim razie może "wykupić" udział w nieruchomości syna?

Strefa
Posty: 52
Rejestracja: 08 kwie 2013, 20:27

Post autor: Strefa » 19 sie 2013, 19:37

Jest taka opcja. Z drugiej jednak strony US ma prawo podejrzewać, że transakcja ta ma na celu tylko uniknięcie podatku i nadal ma prawo dochodzić opłaty. Dobry sposób to taki, który nie wzbudza podejrzeń w Urzędzie Skarbowym, albo taki, który przed Skarbówką będziemy w stanie obronić.

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 20 sie 2013, 12:45

> ringa6 napisał:

> a ja mam pytanie - ojciec ma do zapłacenia 19% podadku od zbycia nieruchomości - chyba, że wyda te pieniądze na cele mieszkaniowe - czy w takim razie może "wykupić" udział w nieruchomości syna?


pamiętaj ze muszą to być cele mieszkaniowe czyli nie może kupować innego mieszkania jak już jedno posiada chyba e np w innym mieście bo tam także pracuje.

Jeżeli nie ma innego lokalu i kupi udziały w nieruchomości nie powinno być problemu jednak aby odpowiedzieć pełniej na pytanie należałoby zapoznać się z dokumentami i konkretnie ze sprawą a tego przez internet nie ma możliwość zrobienia

Emilia33
Posty: 20
Rejestracja: 12 cze 2014, 16:21

Post autor: Emilia33 » 08 wrz 2014, 13:25

> ringa6 napisał:

> a ja mam pytanie - ojciec ma do zapłacenia 19% podadku od zbycia nieruchomości - chyba, że wyda te pieniądze na cele mieszkaniowe - czy w takim razie może "wykupić" udział w nieruchomości syna?

Jeśli potrzebujesz porady w tej sprawie, zawsze możesz skorzystać z możliwości zapytania online w biurze, które zajmuje się formalnościami spadkowymi: portalspadkowy.pl/category/baza-wiedzy/co-zrobic-gdy-spadkodawca-mial-dlugi.html

Albo korzystasz z gotowej bazy zapytań, gdzie szybko namierzysz wątek, który Cię interesuje, albo wysyłasz pytanie do eksperta, na które uzyskasz szybko i rzeczowo odpowiedź.

Koszt takiej porady nie jest drogi, powiedziałabym, że jest tańszy, niż korzystanie ze stacjonarnej opieki prawnej.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2014, 19:23 przez Emilia33, łącznie zmieniany 1 raz.

Strefa
Posty: 52
Rejestracja: 08 kwie 2013, 20:27

Post autor: Strefa » 08 wrz 2014, 15:13

A czy mam gwarancję skuteczności takiej porady? Nie raz już widziałem ciekawe porady specjalistów którzy niknęli po zainkasowaniu wynagrodzenia...

Emilia33
Posty: 20
Rejestracja: 12 cze 2014, 16:21

Post autor: Emilia33 » 08 wrz 2014, 16:54

> Strefa napisał:

> A czy mam gwarancję skuteczności takiej porady? Nie raz już widziałem ciekawe porady specjalistów którzy niknęli po zainkasowaniu wynagrodzenia...

Oczywiście, że zawsze i wszędzie obowiązuje zasada ograniczonego zaufania, ale dopóki czegoś nie sprawdzimy, nie mamy pewności, czy nie oceniamy zbyt pochopnie lub po prostu generalizujemy.

Strefa
Posty: 52
Rejestracja: 08 kwie 2013, 20:27

Post autor: Strefa » 09 wrz 2014, 12:22

No właśnie ten brak pewności jest dotkliwy jeśli w grę wchodzą znaczne środki. Fajnym rozwiązaniem jest udział "doradcy" w zaoszczędzonej dla klienta kwocie. Wg mnie tylko to rozwiązanie gwarantuje, że ktoś się przyłoży do pracy, a nie tylko udzieli wymijającej odpowiedzi. Na tej zasadzie pracujemy w firmie i tą samą zasadę polecamy firmą współpracującym.

ODPOWIEDZ