Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Jeśli Twój problem nie jest związany z rynkiem nieruchomości - to najlepsze miejsce do dyskusji
Marta Maj

Post autor: Marta Maj » 02 paź 2017, 15:16

Jak sądzicie, jakie mieszkanie kupic lepiej nowe czy z rynku wtórnego? Moim zdaniem jak kupi się mieszkanie nowe to urzadza się je całkowicie po swojemu, poza tym co nowe to nowe. Nie ma co inwestować np w blok z wielkiej płyty. Ja własnie finalizuję zakup mieszkania na osiedlu Brzozowy Zakątek w Warszawie na Wilanowie. Buduje tam Polnord - to sprawdzona firma z ponad 40letnim doświadczeniem. udało mi się uzyskać dopłatę MDM, jestem bardzo zadowolona z tego powodu. Samo osiedle jest bardzo ładne, rodzinne, przeważają duże mieszkania. W okolicy jest szkoła, przedszkole, przychodnia, mnóstwo sklepów. W zasadzie cała niezbędna infrastruktura. Do centrum można dojechac autobusem - mniej więcej 20 minut. Moim zdaniem to bardzo udana inwestycja.

JKN

Post autor: JKN » 23 paź 2017, 6:56

To zawsze zależy czego się oczekuje i w jakiej cenie. Nie zawsze kupno nowego mieszkania ma sens z ekonomicznego punktu widzenia.

tortos

Post autor: tortos » 25 lut 2018, 13:08

Na rynku wtórnym mieszkania są tańsze i bywa że z lepszą lokalizacją. Dzięki pomocy firmy, która zarządza wieloma warszawskimi osiedlami udało się kupić mieszkanie w samym centrum.

Cyna

Post autor: Cyna » 18 lip 2018, 19:08

Ja widzę plusy i minusy. W mieszkaniu z rynku pierwotnego są często urządzone, dlatego tutaj nie ma miejsca na dowolność. Z kolei na rynku wtórnym zazwyczaj mieszkania są znacznie tańsze, często lepiej zlokalizowane, ale często wymagają kompletnego remontu. Ja wybrałam tą drugą opcją, ponieważ zależy mi na tym, aby własne cztery kąty dostosować do siebie i swojego gustu. Aktualnie wybieramy z mężem szafy do sypialni i przyznam szczerze, że mamy niemały problem. Najchętniej wybrałabym białą i minimalistyczną, a mąż ciemnobrązową.

ODPOWIEDZ